Statutární město Brno

očkování imobilních občanů na území města Brna ve věku 80+ | Brno - Ořešín

ÚMČ Brno-Ořešín
U zvoničky 12/4
621 00 Brno
Telefon:
541 237 257
Elektronická podatelna: podatelna.oresin@brno.cz
Datová schránka:
b8pbw3n
Facebook:

KNIHA O OŘEŠÍNĚ
V kanceláři ÚMČ Brno-Ořešín lze zakoupit reprezentativní publikaci o Ořešíně. Jde o vázanou knihu, která vyšla k výročí 730 let od první písemné zmínky o Ořešíně a může být například vhodným dárkem. Knihu lze pořídit za velmi výhodnou cenu 100,- Kč.

očkování imobilních občanů na území města Brna ve věku 80+

Vydáno: 3.2.2021

Aktuální informace ve věci mobilního očkovacího týmu polikliniky Zahradníkova pro očkování imobilních občanů na území města Brna ve věku 80+:

Město Brno by rádo pomohlo k očkování imobilních seniorů pomocí dvou mobilních očkovacích týmů.Mobilní očkovací tým je určen pouze pro ty občany, kteří dlouhodobě nevychází ze svého bytu nebo domu a mají zájem o očkování.

Tedy pro takové seniory starší 80ti let, kteří nemohou využít jakékoliv jiné formy dopravy do očkovacího centra, ať již pomoci rodinné či prostřednictvím služby Seniorbusu. Právě služba Seniorbusu byla upravena tak, aby primárně odvážela seniory do a z očkovacího centra.

Po zjištění zájmu a dodání vakcinačních látek začneme s očkováním tak, že každý den přijede očkovací tým do konkrétní lokality (části) města. O tomto budou klienti zavčas informování telefonickou cestou.

V současné době je zřízena kontaktní linka č. 771135452, která je v provozu v pracovních dnech v době od 8.00 - 12.00 a od 13.00 - 15.00 hod. Upřesňující informace jsou k dispozici na webu polikliniky, https://www.polza.cz/

Vzhledem k tomu, že kapacitní možnosti mobilních očkovacích týmů jsou omezené, provádíme základní průzkum a sestavujeme databázi oprávněných žadatelů. Jak samozřejmě víte ze sdělovacích prostředků, nevíme přesně, kdy s očkováním v domácnostech začneme vzhledem k nedostatku očkovacích látek.

Přestože děláme maximum pro občany města Brna, v současné době je kontaktní číslo přetíženo. Jedním z důvodů jsou také požadavky občanů, kteří ovšem nejsou cílovou skupinou poskytované služby. Telefonní číslo bude fungovat nepřetržitě dále, není tedy zásadní, kdy se senior dovolá.


Zpět na přehled aktualit